خانه انجمن ها گذرنامه، سربازی و مشکلات خروج از کشور معافیت تحصیلی نکات عمومی مهم در زمینه معافیت تحصیلی

 • نکات عمومی مهم در زمینه معافیت تحصیلی

   حمیدرضا بروز رسانی شده 8 ماه ها, 2 هفته ها پیش 3 اعضا · 3 نوشته ها
 • عرفان

  کاربر
  می 7, 2021 در 1:46 ب.ظ

  دوستان ممنون میشم تو این تاپیک بحثای کلی و عمومی پیرامون مسئله معافیت تحصیلی رو پیگیر باشید

 • حسام

  کاربر
  می 7, 2021 در 1:50 ب.ظ

  ممنون میشم کسی جواب بده

  1. در حين تحصيل دانشجویی مجاز به درخواست معافيت پزشكي هستیم میشه درخواست داد براش؟

  2. دانشجویی که الان خارج از کشور هست میتونه تقاضای معافیت پزشکی بده؟

  • حمیدرضا

   مدیر کل
   می 7, 2021 در 3:58 ب.ظ
   1. در حين تحصيل دانشجویی مجاز به درخواست معافيت پزشكي هستیم میشه درخواست داد براش؟

   جواب : همون طور که می دونی گرفتن معافیت پزشکی تا هنگامیکه شما معافیت تحصیلی دارید ممکن نیست. شما باید پس از فارغ التحصیل شدن نامه ی فارغ التحصیلی را به همراه سایر مدارک به اداره ی نظام وظیفه ارسال کنید. اونا یکی دو هفته بعد یه نامه ای به آدرس شما می فرستن که تاریخ معاینه ی پزشکی در اون ذکر شده. این معاینه که توسط پزشک نظام وظیفه انجام میشه، قبلا انجام نمی شد و به مدارک پزشکی استناد می شد اما ظاهرا به دلیل تقلب بعضی از مشمولین و مشکل داشتن و یا دقیق نبودن بعضی مدارک پزشکی، همه حتما باید توسط پزشک نظام وظیفه معاینه بشن و تصمیم نهایی توسط این پزشک انجام میشه.
   اگه شما شرایط معافیت پزشکی رو داشته باشید، حدودا دو هفته بعد از انجام معاینه کارت معافیت به منزل شما ارسال میشه. که با استفاده از اون می تونید به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنید و جهت صدور گذرنامه (با 5 سال اعتبار) اقدام کنید. گذرنامه ظرف کمتر دو هفته به آدرس شما ارسال میشه.

   2 . دانشجویی که الان خارج از کشور هست میتونه تقاضای معافیت پزشکی بده؟

   جواب : بله

   مرحله اول مراجعه مشمول به نمایندگی جمهوری اسلامی در محل اقامت و تکمیل برگه رسیدگی به وضعیت پزشکی است.

   ارائه مدارک مستند در خصوص بیماری که به تأیید مراکز درمانی معتبر رسیده باشد مرحله دوم است. تأیید مدارک توسط مسئول نمایندگی و ارسال آن به نمایندگی مجری معاینات پزشکی که فعلا در شهرهای مونیخ کشور آلمان، دبی کشور امارات و پکن کشور چین وجود دارد. مرحله سوم اجرای مدارک به پزشک معاین معتمد توسط نمایندگی مجری معاینات است و مرحله چهارم دعوت مشمول به نمایندگی مجری معاینات پزشکی می باشد.

   انجام معاینه توسط پزشک معاین معتمد و اعلام نظر نهایی و همچنین بررسی نظریه و تأیید مدارک پزشکی توسط مسئول نمایندگی مجری معاینات پزشکی از دیگر مراحل هستند.

   ارسال مدارک به وزارت امور خارجه، ارسال مدارک توسط وزارت امور خارجه به سازمان وظیفه عمومی ازدیگر مراحل معافیت پزشکی برای مشمولان خارج از کشور است.

   بررسی مدارک در شورای پزشکی و صدور رأی و همچنین اعلام رأی به وزارت امور خارجه پایان کار درخواست معاینات پزشکی برای مشمولان خارج از کشور است.

برای پاسخ به سیستم وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 نوشته ها ژوئن ۲۰۱۸
اکنون