خانه انجمن ها کشورها و مقاصد اپلای آمریکا تحصیل در آمریکا I-20 گرفتن وقت سفارت بدون I-20

 • گرفتن وقت سفارت بدون I-20

   آریا بروز رسانی شده 8 ماه ها, 2 هفته ها پیش 2 اعضا · 2 نوشته ها
 • samaneh

  کاربر
  می 14, 2021 در 2:56 ب.ظ

  اگر مدرک I-20 از طرف دانشگاه صادر شده باشه، اما هنوز به دستمون نرسیده باشه، امکان گرفتن وقت سفارت وجود داره؟

 • آریا

  کاربر
  می 14, 2021 در 3:04 ب.ظ

  برای ثبت نام و گرفتن وقت در سایت سفارت نیاز به SEVIS ID دارید که این کد در بالای فرم I-20 ه (و در تکمیل فرم DS160 شما نیز بایستی ذکر بشه). بنابراین شما می‌تونید با ارسال ایمیل به دانشگاه، درخواست ارسال اسکن I-20 رو بکنید. در صورت موافقت دانشگاه و ارسال اسکن I-20، شما به کد SEVIS ID دسترسی پیدا کرده و در سایت سفارت ثبت نام و وقت سفارت را اخذ کنید. در برخی موارد حتی ممکنه سفارت هم این اسکن رو برای مصاحبه قبول نکنه. در این حالت بایستی براشون مشکل عدم دریافت I20 تا لحظه مصاحبه رو توصیح بدین. در برخی موارد هم ممکنه این اسکن مورد قبول آفیسر نباشه. بنابراین مورد با مورد این موضوع متفاوته.

  دقت کنید که برخی دانشگاه‌ها اسکن I20 رو به دلایلی همچون دلایل امنیتی و قوانین Homeland Sequrity ارسال نمی‌کنن. در صورت موافقت دانشگاه و ارسال اسکن I-20 برای شما، اگر بتونید دانشگاه رو راضی کنید تا یک نسخه از I-20 شما را برای سفارت نیز ایمیل کنند بسیار عالی خواهد بود.

  یک راه حل دیگه تکمیل فرم DS160 فقط برای چهار مرحله اول و اخذ شماره DS160 برای اخذ وقت سفارته. پس از دریافت کد SEVIS ID می‌تونید مابقی مراحل تکمیل فرم DS160 رو انجام بدین و در نهایت فرم رو قبل از انقضای 30 روزه ارسال کنید.

برای پاسخ به سیستم وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 نوشته ها ژوئن ۲۰۱۸
اکنون