پاسخ های انجمن ایجاد شده است

مشاهده 1 - 6 از 6 پست
 • حمیدرضا

  مدیر کل
  می 6, 2021 در 6:22 ب.ظ

  راجب نمره ، نمره‌ی GRE شما فقط یه نمره نیست، سه نمره‌اس. دانشگاه ها می‌تونن نمره‌ی کوانت، وربال و نمره‌ی رایتینگ تحلیلی شما رو ببینن.

  کوانت GRE شما نمره‌ای بین 130 تا 170

  نمره‌ای وربال بین 130 تا 170 ، نمره‌ی رایتینگ شما م نمره‌ای بین 0.0 تا 6.0 میشه

  معمولن نمیشه گفت چه نمره ای بیاریم کافیه چون هر دانشگاهی ممکنه یه مینیممی بخواد

  ولی قاعدتا وربال بالا 150 و رایتینگ بالای 4 خوبه

 • حمیدرضا

  مدیر کل
  می 5, 2021 در 9:07 ب.ظ

  هیچ استادی از یک دانشجوی ارشد توقع ۵-۶ مقاله را نداره. چیزی که برای اساتید دانشگاه اهمیت داره وهله اول غنا و کیفیت مقاله س،

  پیشنهاد می‌کنیم به‌جای اینکه ۶ مقاله در یک مجله منتشر کنید، تمرکز خود را روی انتشار ۲ مقاله با کیفیت، معطوف کنید.

  ISI بودن هم برای خوب بودن یک ژورنال شرط لازمه ولی شرط کافی نیست. عوامل دیگه ی هم دخیل هستن که یک ژورنالو ژورنال خوبی بنامیم. منظور از خوب بودن، پر ارجاع بودن و رتبه بالای ژورناله.

  ژورنال‌ها به چهار دسته Q1 تا Q4 تقسیم‌بندی می‌شن که در واقع چارک‌های رتبه‌ای ژورنال‌هان. ژورنال‌های دسته Q1، چارک اول یا 25 درصد ژورنال‌های دنیا را که رتبه‌های بالاتری دارند، تشکیل می دن. به همین ترتیب، ژورنال‌های دسته Q4، 25 درصد ژورنال‌هایی هستند که پایین‌ترین رتبه را دارن. معمولا رتبه ژورنال‌ها با تعداد ارجاعات یا ایمپکت فاکتور رابطه مستقیم دارد. اگر بتوانید مقاله خود را در یکی از ژورنال‌های چارک‌های اول و دوم به چاپ برسانید، نقطه قوت جذابی را به رزومه خود اضافه کردین.

  عامل دیگه، ایمپکت فاکتور یا تعداد ارجاعاتیه که به مقالات ژورنال داده می‌شه. هر چه قدر تعداد ارجاعات به مقالات یک ژورنال بیشتر باشه، ایمپکت فاکتورش بالاتره. ایمپکت فاکتور بالا به نوعی اعتبار ژورنالو تایید می‌کنه.

 • حمیدرضا

  مدیر کل
  می 5, 2021 در 4:46 ب.ظ

  سلام

  مراحل کلی ایناس:

  • گرفتن مدرک از دانشگاه(دانشنامه و ریز نمره + برگه تسویه حساب)
  • تایید مدرک

  برخی از مدارک درصورتی قابل ترجمه رسمی هستند که به تایید سازمان صادرکننده برسند؛ به عنوان مثال مدارک تحصیلی دانشگاهی باید تاییدیه وزارت علوم و بهداشت را داشته باشند و پس از آن امکان ترجمه رسمی آنها وجود دارد. علاوه بر این برخی مدارک برای انجام ترجمه رسمی نیاز به اسنادی به عنوان مدارک پشتیبان دارند که اصل آنها در زمان انجام ترجمه رسمی باید نزد مترجم وجود داشته باشد؛ به عنوان مثال برای ترجمه رسمی گواهی های کار درصورتی که در گواهی رتبه تحصیلی فرد (دکتر، مهندس و غیره) ذکر شده باشد، ارائه اصل مدرک تحصیلی الزامی است. پس اولین مرحله ترجمه رسمی بررسی شرایط اسناد و مدارک برای ارائه به دارالترجمه رسمی می باشد.

  • باید اصل مدارک مورد نظر را به دارالترجمه رسمی تحویل بدید
  • تایید مدارک (دادگستری و وزارت خارجه)

  پس از اتمام مراحل ترجمه، در صورتی که نیاز به دریافت تاییدات دادگستری و وزارت خارجه باشه باید مدارک به این وزارت خانه ها ارسال بشن، این مرحله معمولا توسط مترجم رسمی یا کارشناسان دارالترجمه انجام میشه

  سریع عمل کنه دارالترجمه 4 تا 5 روز جمعش میکنه برات

 • حمیدرضا

  مدیر کل
  می 2, 2021 در 12:05 ب.ظ

  مهمترین دلایل واهی (با عرض معذرت ) که آفیسر محترم معمولا برای ریجکت میاره اینهاست

  افیسر متقاعد نشده که شما بعد تحصیل قصد برگشت دارین

  افسیر متقاعد نشده که شما از عهده مخارج تحصیل و زندگیتون بر میاین

  فاصله افتادن بین تحصیلات

  عدم سابقه سفر خارج

  یا

  نداشتن فرصت شغلی یا سابقه شغلی در ایران که این خودش نشون میده شما برای برگشت به کشور بعد اتمام تحصیل جا و انگیزه کار تو کشور خودتون دارین

  البته بازم میگم تمام این دلایل واهیه از نظر من

 • حمیدرضا

  مدیر کل
  می 7, 2021 در 3:58 ب.ظ
  1. در حين تحصيل دانشجویی مجاز به درخواست معافيت پزشكي هستیم میشه درخواست داد براش؟

  جواب : همون طور که می دونی گرفتن معافیت پزشکی تا هنگامیکه شما معافیت تحصیلی دارید ممکن نیست. شما باید پس از فارغ التحصیل شدن نامه ی فارغ التحصیلی را به همراه سایر مدارک به اداره ی نظام وظیفه ارسال کنید. اونا یکی دو هفته بعد یه نامه ای به آدرس شما می فرستن که تاریخ معاینه ی پزشکی در اون ذکر شده. این معاینه که توسط پزشک نظام وظیفه انجام میشه، قبلا انجام نمی شد و به مدارک پزشکی استناد می شد اما ظاهرا به دلیل تقلب بعضی از مشمولین و مشکل داشتن و یا دقیق نبودن بعضی مدارک پزشکی، همه حتما باید توسط پزشک نظام وظیفه معاینه بشن و تصمیم نهایی توسط این پزشک انجام میشه.
  اگه شما شرایط معافیت پزشکی رو داشته باشید، حدودا دو هفته بعد از انجام معاینه کارت معافیت به منزل شما ارسال میشه. که با استفاده از اون می تونید به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنید و جهت صدور گذرنامه (با 5 سال اعتبار) اقدام کنید. گذرنامه ظرف کمتر دو هفته به آدرس شما ارسال میشه.

  2 . دانشجویی که الان خارج از کشور هست میتونه تقاضای معافیت پزشکی بده؟

  جواب : بله

  مرحله اول مراجعه مشمول به نمایندگی جمهوری اسلامی در محل اقامت و تکمیل برگه رسیدگی به وضعیت پزشکی است.

  ارائه مدارک مستند در خصوص بیماری که به تأیید مراکز درمانی معتبر رسیده باشد مرحله دوم است. تأیید مدارک توسط مسئول نمایندگی و ارسال آن به نمایندگی مجری معاینات پزشکی که فعلا در شهرهای مونیخ کشور آلمان، دبی کشور امارات و پکن کشور چین وجود دارد. مرحله سوم اجرای مدارک به پزشک معاین معتمد توسط نمایندگی مجری معاینات است و مرحله چهارم دعوت مشمول به نمایندگی مجری معاینات پزشکی می باشد.

  انجام معاینه توسط پزشک معاین معتمد و اعلام نظر نهایی و همچنین بررسی نظریه و تأیید مدارک پزشکی توسط مسئول نمایندگی مجری معاینات پزشکی از دیگر مراحل هستند.

  ارسال مدارک به وزارت امور خارجه، ارسال مدارک توسط وزارت امور خارجه به سازمان وظیفه عمومی ازدیگر مراحل معافیت پزشکی برای مشمولان خارج از کشور است.

  بررسی مدارک در شورای پزشکی و صدور رأی و همچنین اعلام رأی به وزارت امور خارجه پایان کار درخواست معاینات پزشکی برای مشمولان خارج از کشور است.

 • حمیدرضا

  مدیر کل
  می 5, 2021 در 5:47 ب.ظ

  خواهش میکنم دوست عزیز
  اصولا تایید مدارک زياد طول نمي كشه نهايتا چند روز بسته به دانشگاه 2،3 روز نهايتا
  پیروز باشيد.

مشاهده 1 - 6 از 6 پست